ערבות מכרזים

ממגבלת נזילות פיננסית ליתרון תחרותי

עם RentSafe הנפקת ערבות מכרזים הופכת ממגבלה מסורבלת ויקרה לפשוטה קלה ומשתלמת. פנו עוד היום להנפקת ערבות מכרזים ללא הקפאת הון וקבלו אישור עקרוני תוך יום עסקים אחד!

ערבות מכרז לעסקים - על מה ולמה?

כל עסק המתקשר עם רשות ממשלתית או מספק שירותים לתאגיד או לגוף בבעלות המדינה, פוגש במהלך שגרת עסקיו מכרזים. מכרז נועד להבטיח שמוסדות ציבוריים – קופות חולים, מועצות מקומיות או תאגידים ממשלתיים, יבחרו ספקים בצורה שוויונית לפי קריטריונים אובייקטיבים.
לכן, בשנת 1992 חוק חובת מכרזים קבע שכל חוזה מטעם רשות ציבורית למטרות רכש, עבודה ושירותים ייעשה דרך מכרז פומבי "הנותן לכל אדם הזדמנות שווה להשתתף בו". במילים אחרות, מהרגע שמכרז הפך לחובה לפי חוק, גם ערבות למכרזים הפכה לבטוחה שכל מציע במכרז מוכרח להעמיד. אותה ערבות מקנה לבעל המכרז יכולת לוודא רצינות וחוסן כלכלי מצד המציעים, ומקנה פיצויים במקרה של מציע שזכה וחזר בו מהצעתו.

הנפקת ערבות מכרזים דרך הבנק - פגיעה בנזילות פיננסית

כשערבות מכרזים מונפקת על ידי בנק, המציע נדרש להעמיד לטובת הבנק השתתפות עצמית עד לגובה 80% מהערבות המבוקשת בנוסף לתשלום ריבית שנתית, שכפי שניתן לראות בשנה החולפת – עלולה להשתנות בצורה מפתיעה ולא צפויה.

התנאים הללו גורמים לעסקים רבים לחשוב פעמיים לפני הגשת הצעה – מחשש שהקצאת הנזילות הפיננסית עבור ערבות למכרז אחד תפגע ביכולתם לגשת למכרז אחר, ובעיקר כשמדובר בעסקים קטנים – כיוון שאינם יכולים לעמוד בדרישת המכרז לערבות בסכום שנקבע. כשמוסיפים לזה את התסכול מעבודה איטית מסורבלת ובירוקרטית מול בנק גדול – אפשר בהחלט להבין למה הנפקת ערבות למכרזים דרך הבנק נתפסת כצעד מורכב ומייגע שמצריך הרבה זמן ואנרגיה.

עם RentSafe הנפקת ערבות מכרזים הופכת ממשקולת למקפצה

RentSafe מנפיקה ערבות מכרזים ללא הקפאת הון וללא פיקדון ולכן מאפשרת לעסק לעמוד בתנאי הסף של גישה למכרז בלי לפגוע בנזילות פיננסית או בהון העצמי. לכן, כשהחשש מהגשת הצעה שתפגע בנזילות פיננסית או תבוא על חשבון הצעה אחרת מפסיק להיות שיקול – הנפקת ערבות חוץ בנקאית דרך RentSafe מאפשרת לעסק גישה בלתי מוגבלת למכרזים.

כשעסק יכול לגשת למספר בלתי מוגבל של מכרזים, נפח הפעילות שלו מזנק. כשהנפקת ערבות נקבעת לפי תשלום חודשי קבוע ומנותק מהריבית, הוודאות העסקית והיכולת לתכנן קדימה מתחזקים. במילים אחרות – הנפקת ערבות חוץ בנקאית דרך שותף פיננסי כמו RentSafe מאפשרת לעסק לצמוח ולהימדד אך ורק לפי איכות השירות ולא לפי כמות הון עצמי ולהגשים את מלוא הפוטנציאל שלו.

Case Study

איך פתיחת קו אשראי חוץ בנקאי סייעה לבהג׳ה בע״מ להרחיב פעילות

"אנחנו חברה הפועלת בתחום בניין ותשתיות, ביטוח, עפר, ועיקר הלקוחות שלנו הם גופים ממשלתיים כמו רשויות ניקוז או עיריות ומועצות מקומיות. בעולם הבנייה, אפשר להגיד ש-40% מקבלת הפרויקט היא היכולת של הספק להעמיד ערבות בנקאית בזמן. לא משנה כמה החברה איכותית ומוכשרת, אם אין לה את היכולת לספק ערבות, פשוט לא יבחרו בה. ולצערי, לפני שפגשתי את RentSafe קרה לנו שמזמינים רצו שנעבוד איתם, אבל מסיבות טכניות זה לא יצא לפועל".

איברהים ג'אברין, מנכ"ל בהג'ה בע"מ

RentSafe

בעל עסק שניגש למכרזים?

תן ל- RentSafe להפוך את מדד האיכות ליחידי שקובע

אז אם גם העסק שלכם מחפש להעצים את חופש הבחירה בגישה למכרזים, ולהגיש הצעות עם שותף פיננסי מנוסה לצידכם,
אנחנו ב-RentSafe מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר בהקדם להנפקת ערבויות מכרזים תוך ארבעה ימי עסקים בלבד.

אולי יעניין אותך גם

ערבויות אחרות שלנו

RentSafe

ערבות לשכירות

להקצות הון לשיפור השירות והמוצר במקום כבטוחה למשכיר
RentSafe

ערבות רישיונות

מענה לדרישות רגולטוריות עבור זיכיון ורישיון שלא פוגע בפעילות השוטפת
RentSafe

ערבות מקדמה וספקים

העמדת ערבות בנקאית לתרחישי כשל אספקה עבור ספקי שירותים וסחורות

ערבות בקליק

אצלנו ניתן לבדוק זכאות לערבות ללא בירוקרטיה והמתנה – מחשבון זכאות לערבות זמין לשירותכם באופן מקוון
האתר עושה שימוש ב- cookies. כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר, וכן למטרות סטטיסטיקה, איפיון ושיווק.
למידע על cookies ועל מדיניות הפרטיות המעודכנת יש ללחוץ כאן