ערבות ביצוע

להגברת נזילות פיננסית ותפעול שוטף

עם RentSafe הנפקת ערבות לביצוע פרוייקטים הופכת ממגבלה מסורבלת ויקרה לפשוטה קלה ומשתלמת. פנו עוד היום להנפקת ערבות לביצוע ללא הקפאת הון וקבלו אישור עקרוני תוך יום עסקים אחד!

ערבות ביצוע - המשך טבעי לזכייה במכרז

השתתפתם במכרז וזכיתם? נבחרתם על ידי דיירים להוביל פרויקט תמ"א 38 או כל פרויקט בנייה אחר? גם אם העמדתם ערבות מכרז לפי חוק, נדרשת ערבות בנקאית נוספת כדי להוציא את הפרויקט לפועל – ערבות ביצוע.

למרות שפעמים רבות מדובר בערבות המשך כרונולוגית לערבות מכרז, מדובר בערבויות שונות מהותית מבחינת גובה הערבות, משך הזמן שהיא נדרשת, הסיכונים שלאורן נדרשת ערבות – כאשר כל אלו היבטים שמשפיעים על נזילות פיננסית העסק מן הרגע הראשון.

אז מהי ערבות ביצוע ולמה ערבות כשירות מטעם RentSafe היא פתרון אידיאלי במיוחד בהקשרה – בכתבה הבאה

ערבות ביצוע ככלי להבטחת קיום החוזה

בניגוד לערבות מכרז שנועדה לאפשר לבעל המכרז לדרוש רצינות ומחויבות מספק טרם הסתיים המכרז, ערבות ביצוע קבלן נועדה ל"יום שאחרי", כלומר למצב בו ספק כבר נבחר והחוזה כבר קיים.

בסיטואציות כאלו, בעל המכרז או החוזה צריך ערובה למקרים בהם הספק לא יקיים את החוזה כשלונו, כפי שקורה לאור פשיטת רגל, או חלילה חוסר מקצועיות ונכונות מצד הספק-קבלן לעמוד בהתחייבויותיו. לכן, ערבות ביצוע בנקאית נועדה להבטיח קיום לפי המוסכם, כשלאור סטייה מתניות החוזה (משסוכם בין הצדדים) יכול בעל המכרז/החוזה לחלט את כספי הערבות. בנוסף, ישנן ערבויות כמו ערבות ביצוע תמ"א 38 שנדרשות גם כשאין מכרז ראשוני, כמו במקרי תמ"א 38 בהם קבוצת דיירים בוחרת בקבלן ומבקשת לבטח את עצמה למקרה בו הקבלן יימנע מקיום החוזה כפי שנדרש.

קבלן - הביצוע עליך, הערבות עלינו!

כמו שכבר בטח הבנתם, ערבות ביצוע בנקאית היא חלק בלתי נפרד מתפעול שוטף של חברות ועסקים פרויקטאליים, ונטל שיכול לגבות מחיר לא מבוטל מהנזילות הפיננסית או האובליגו, וכפועל יוצא מכך ממרחב התמרון של העסק עצמו בעודו מחשב את צעדיו ולאילו מכרזים לגשת.

לכן, אם גם העסק שלך מעוניין לשמור את ההון העצמי למטרות החשובות באמת, אנחנו ב- RentSafe מזמינים אותך להצטרף למגוון רחב של קבלנים שנעזרים במודל ערבות כשירות לניהול העסקים השוטף, המקבלים אישור הנפקת ערבות עקרוני תוך יום עסקים בלבד, ללא הקפאת הון וללא פיקדון.

ערבות ביצוע אוטונומית מול ערבות ביצוע רגילה

ערבויות ביצוע נבדלות בינן לבין עצמן לפי האם מדובר בערבות אוטונומית או רגילה.

ערבות רגילה, היא ערבות שבשביל חילוט הכספים נדרש בעל הפרויקט להוכיח שהקבלן הפר את התחייבותו משפטית, כתנאי מוקדם לגביית הערבות. בהתאם, ערבות אוטונומית היא ערבות שמאפשרת לניזוק לדרוש מהבנק לפרוע את הערבות ללא כל ראיה או תימוכין. בשל הפשטות והרצון להימנע מבירורים ארוכים בבית המשפט, ערבות ביצוע אוטונומית היא הערבות השכיחה ביותר בשוק כיום, ומשמשת כ"צ'ק פתוח" לבעל הפרויקט למימוש בכל עת.
ערבות ביצוע היא דוגמה מצוינת ליתרון של מנגנון ערבות כשירות מטעם RentSafe לאור ההבדל בינה לבין ערבויות אחרות.
כשחברה נדרשת להעמיד ערבות למשך מספר שנים עבור כל פרויקט בנייה בפני עצמו, בקלות היא עלולה להימצא במצב בו חלק לא מבוטל מההון העצמי שלה משמש כביטחון. זאת בניגוד למצב האידיאלי בו ההון מוקצה למטרות פיתוח ותפעול שוטף, לא כיסוי ביטוחים.

Case Study

איך ערבות ביצוע חוץ בנקאית סייעה לחברת GREENMIX להגדיל נזילות פיננסית לתפעול שוטף

''פנתה אלי לילך מטעם RentSafe והבנתי שקיימת איזושהי היתכנות לסייע לנו במה שאנחנו צריכים. היכולת לקבל ערבויות ביצוע לצד ערבויות בנקאיות, שנתמכות על ידי בנק מוסדי או על ידי חברות ביטוח, מאפשרת לנו כחברה לגשת ליותר סוגי מכרזים ולשמור את ההון הנזיל שלנו לטובת הפעילות השוטפת. הצורך שלי היה לקבע קו אשראי עבור ערבויות וזה נתן לי פתרון חוץ בנקאי מהיר ויעיל, גם בהתראה קצרה ומבלי שהייתי צריך לרתק כסף עבור האשראי המבוקש''.

גיל חריף, סמנכ"ל כספים GreenMix

RentSafe

בעל עסק שניגש לביצוע פרוייקט?

תן ל- RentSafe להפוך את מדד האיכות ליחידי שקובע

אז אם גם העסק שלכם מחפש להעצים את הנזילות הפיננסית בעת ביצוע פרוייקט, ולהרחיב תזרים לתפעול שוטף, אנחנו ב- RentSafe מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר בהקדם להנפקת ערבויות ביצוע תוך ארבעה ימי עסקים בלבד.

אולי יעניין אותך גם

ערבויות אחרות שלנו

RentSafe

ערבות מכרזים

לגשת למגוון מכרזים במקביל מבלי להגביל הצעות משיקולי נזילות פיננסית

RentSafe

ערבות לשכירות

להקצות הון לשיפור השירות והמוצר במקום כבטוחה למשכיר
RentSafe

ערבות רישיונות

מענה לדרישות רגולטוריות עבור זיכיון ורישיון שלא פוגע בפעילות השוטפת

ערבות בקליק

אצלנו ניתן לבדוק זכאות לערבות ללא בירוקרטיה והמתנה – מחשבון זכאות לערבות זמין לשירותכם באופן מקוון
האתר עושה שימוש ב- cookies. כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר, וכן למטרות סטטיסטיקה, איפיון ושיווק.
למידע על cookies ועל מדיניות הפרטיות המעודכנת יש ללחוץ כאן